Jak dílna funguje

Pro koho je dílna určená?

Dílna je určená pro rodinné pracovní “týmy”, tedy pro rodiče (prarodiče) spolu s dětmi. Jedna rodina = jeden tým. V každém týmu musí být alespoň jeden dospělý.


Kde nás najdete?

Truhlářská Dílna svatého Josefa se nachází v přízemí dobřanské barokní fary (nám. T. G. M. 3, Dobřany), v zadním traktu.


Co v dílně děláme?

V dílně společně truhlaříme, pracujeme se dřevem. Používáme jen ruční nářadí, žádné elektrické stroje. To proto, aby byla dílna co nejbezpečnější. Vyrábíme méně náročné výrobky, které zvládnou i úplní začátečníci a děti. Můžete si zkusit vyrobit dřevěná zvířátka, budky a krmítka pro ptáčky, drobné dárky pro maminky do kuchyně, adventní, vánoční a jiné sváteční dekorace, vlastní hodiny (dodáme hodinové strojky), domečky pro hmyz, ale časem jistě dojde i na trochu náročnější kousky, třeba poličky, stolečky nebo stojany na víno. A kdo si troufne, může zkusit třeba houpacího koníka.

Poskytneme Vám prostor, nářadí, materiál, plánky a nákresy, nápady, rady a vedení.

Nebojte se přijít s vlastním nápadem, s vlastním projektem. O to větší budete mít radost a třeba zaujmete i další, kteří si to také vyzkouší.


Kdy máme otevřeno?

Každý čtvrtek v čase od 16.00 do 18.30 hod. Kdykoli během této doby jste u nás vítáni. Můžete přijít třeba jen jednou nebo jen občas, a nebo pravidleně.


Rezervace místa

Pokud si naplánujete návštěvu, doporučujeme – vzhledem k omezené kapacitě dílny – zarezervovat si „pracoviště“ buď osobně v předchozí čtvrtek, telefonicky, emailem nebo použijte rezervační kalendář.

Pokud se chcete přijít jen podívat, popovídat, pozdravit, rezervovat nic samozřejmě nemusíte.


Jak je dílna vybavená?

Je vybavena 6 pracovišti (truhlářskými hoblicemi) pro 6 pracovních týmů (děti + rodič / prarodič) a veškerým potřebným nářadím pro ruční práci se dřevem. Máme tu pily a pilky, dláta, hoblíky, ruční vrtačky, všelijaká měřidla, palice a kladiva,  rašple, a taky různý materiál pro Vaše výrobky.


 Co je potřeba dodržet?

Podmínkou je pouze přítomnost jednoho dospělého v týmu (z bezpečnostních důvodů).
Za  děti odpovídá jejich doprovod. Prosíme, zvažte, jestli jsou Vaše děti dostatečně zralé pro tento typ aktivity a jestli jste schopni je náležitě mít pod dozorem. Minimální doporučený věk dětí je 5 let.
Není možná účast dětí bez doprovodu dospělého.


 Kolik to stojí?

Vstupné je dobrovolné, pouze v případě větších výrobků zaplatíte materiál.
Budeme vděčni za jakýkoliv dobrovolný příspěvek, který bude použit na pokrytí nákladů na vytápění a další energie, případně na vybavení dílny.