Adventní a Vánoční vyrábění

Jestlipak víte, jak spolu souvisí Vánoce a naše dílna? Úplně nejvíc! Naším patronem je svatý Josef, pěstoun a ochránce malého Ježíška, jehož narozeniny slavíme právě o Vánocích. Josef byl tesařem, pracoval se dřevem, přesně tak jako my v naší dílně. A jistě mu v jeho práci pomáhal i malý Ježíšek, vždyť později, když vyrostl, převzal řemeslo, kterému ho Josef naučil a sám pracoval jako tesař.

Vánoce jsou tu za chvíli a ještě o něco dřív tu máme advent. V naší dílně svatého Josefa začíná příprava na svátky právě teď. A tak, děti, vezměte své tatínky nebo maminky, babičky, či dědečky, a nebo vy, dospělí, přijďte k nám se svými dětmi a vyrobte tu společně nějaký pěkný dárek pro své milé, překvapení pro maminku, dárek pro babi a dědu nebo tátu, nebo třeba kamarády či sourozence.
Takový dárek je jistě moc potěší, budou mít radost, že jste na ně mysleli a udělali si pro ně čas, že jste se pro ně chtěli snažit a něco nového se naučit.
A že se to třeba nepovede hned napoprvé? Nevadí, zkusíme to spolu znovu!
Nevíte, co vyrábět? Rádi Vám poradíme:

Co jsme připravili:

1. Dřevěné ozdoby na stromek – jednoduché vyřezávané tvary, které si můžete libovolně nabarvit a nazdobit třeba korálky a mašličkami. A nevadí, když budou trochu křivé 🙂

2. Dřevěné lucerny – vypadají složitě, ale jsou jednoduché, stačí tři destčky, 10 špalíčků a provaz. Dovnitř dáme zavařovačku a je to! A kdo bude chtít, ozdobí ji ještě vyříznutou hvězdou nebo srdíčkem.

3. Dřevěný anděl – hezká sváteční dekorace, jen vyřízneme, začistíme, přidáme křidélka a hotovo. Kdo by chtěl, může si ho třeba i namalovat.

4. Hvězda na podstavci – jednoduchá hvězda na dřevěném hranolku, hezky nazdobená, která potěší každou maminku i babičku.

5. A nebo… svícny a svícínky na čajové svíčky z březových a jiných kulatinek a hranolků, hladkých i hrubých, různých tvarů a velikostí, na advent i vánoční stůl.

Tak přijďte mezi nás.

Nezapomeňte si zarezervovat své pracovní místo

zdroj obrázků: Pinterest

2 thoughts on “Adventní a Vánoční vyrábění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *